Beylikduzu escort

Özge Arslan

1974 yılında Ankara’da doğdu.

Lisans eğitimini 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Maliye Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2004 – 2006 yılları arasında Boston Üniversitesi Ekonomi Politikaları (MAEP) Bölümünde tamamladı.

Mesleki hayatına 1996 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1997 yılında Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı ve 2000 yılında Sigorta Denetleme Uzmanlığına atandı. 2002 yılında “İçsel Risk Modelleri” konusunda araştırma ve incelemeler yapmak üzere üç ay süreyle İngiltere’de bulundu.

Ekim 2003’de AB ve Türkiye’de Sigorta Şirketlerinde Sermaye Yeterliliği (Solvency)konulu araştırma çalışması,  AÜ SBF Avrupa Toplulukları Araştırma Merkezi  (ATAUM) tarafından  en iyi ikinci tez ödülünü almış olup, bu çalışma
Hazine Müsteşarlığı’nın Araştırma Serisi  yayınları arasında yayımlanmıştır. Haziran  2011’de ise “Sermaye Yeterliliği Modeli 2 Sigorta Şirketlerini Güçlü ERM Sistemleri Oluşturmaya Zorluyor”  konulu makalesi Aktif Bankacılık ve Finans Dergisinde yayımlanmıştır.

2012-2014 yılları arasında Dünya Bankası desteğinde gerçekleştirilen Türkiye’deki Sigortacılık Sektöründe Mali Sağlamlık (Solvency) Denetimlerinin Güçlendirilmesi projesi kapsamında, sermaye yeterliliği yol haritasının oluşturulması, erken uyarı modeli ve stres testi modelinin geliştirilmesi ile grup denetim çerçevesi ve bilgi paylaşımı  konularındaki çalışmaları yürütmüş ve bu konularda çeşitli ülkelerde tecrübe paylaşım konferanslarına katılmıştır.

2012 yılından itibaren Uluslararası Sigorta Denetçileri Birliği ‘nde (IAIS) aktif olarak komite çalışmalarına katılan Özge ARSLAN, aynı zamanda üye ülkelerin IAIS – MMoU anlaşması başvurularını değerlendirme ekibinde  görev yapmaktadır.

2014- 2016 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bölümünde yar-zamanlı eğitmen olarak “Sigorta Muhasebesi ve Finansal Analiz” dersini vermiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir