Beylikduzu escort

Dr. Metin Sarıaslan

1970’de Yozgat Boğazlıyan’da doğdu. Lisans eğitimini 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde, yüksek lisans eğitimini 1993 yılında aynı üniversitede “Konsolide Mali Tabloların Hazırlanması ve Bağımsız Denetimi” başlıklı teziyle Muhasebe-Denetim Bilim Dalında tamamladı. Doktora eğitimini 2005 yılında aynı üniversitede “Türk Sigorta Muhasebe Sistemi ile Avrupa Birliği Uygulamalarının Karşılaştırılması” başlıklı teziyle tamamlayıp Doktor unvanını aldı.

 

1993 yılında Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı ve 1997 yılında Sigorta Denetleme Uzmanlığına atandı. 1997 yılında İngiltere’de, “Sigorta Muhasebesi” konusunda, 2003 yılında ise ABD’de, “Dinamik Finansal Analiz” konusunda çalışmalar yaptı. 2011-2012 yılları arasında yürütmüş olduğu Kurul İstanbul Grup Başkanlığı görevinden sonra Kurul Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

 

Türkiye Muhasebe Standartları Kurulunda Çalışma Komisyonu üyesi olarak Türkiye Finansal Raporlama Standardı 4 “Sigorta Sözleşmeleri” çalışmasını yapmıştır. 2008-2009 eğitim döneminde Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sigorta Muhasebesi alanında eğitmenlik yapmıştır. 2007 yılından itibaren Türk Sigorta Enstitüsü Vakfında muhasebe ve denetim konularında dersler vermektedir.

 

“Avrupa Birliği ve Türk Sigorta Muhasebesi” adlı kitabı 2006 yılında ve “Sigorta Muhasebesi ve TDPH” adlı kitabı ise 2009 yılında yayımlandı. Yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

 

Evli ve iki çocuk babası olan Metin SARIASLAN iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir