Orhun Emre Çelik Aktüerler Derneği Başkanı

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Dernek üyelerimizden Sayın Orhun Emre Çelik Aktüerler  Derneği başkanlığına seçildi. Diğer bir Dernek üyemiz Sayın H. Kerem Özdağ ise halkla ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu. İki üyemiz başta olmak üzere Aktüerler Derneği'nin yeni yönetim kuruluna başarılar dileriz.

Aktüerya mesleğini yaymak ve aktüerya biliminin Türkiye'de gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş olan Aktüerler Derneği'nin olağan genel kurulu 18 Mart 2012 tarihinde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Genel kurulu yönetmek üzere oluşturulan başkanlık divanına Ömür Şengün başkan, Gülçin Dinçer başkan yardımcısı, Damla Çimen raportör olarak seçilmiştir. Sonrasında dernek organlarının seçimlerine geçilmiştir. Dernek üyelerimizden Sayın Orhun Emre Çelik Aktüerler  Derneği başkanlığına seçildi. Diğer bir Dernek üyemiz Sayın H. Kerem Özdağ ise halkla ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu. İki üyemiz başta olmak üzere Aktüerler Derneği'nin yeni yönetim kuruluna başarılar dileriz.

 

Seçilen yeni yönetim kurulunda Orhun Emre Çelik Başkan olurken, Alper Ünlenen Başkan Yardımcılığı, Taylan Matkap Genel Sekreterlik, Şirzat Çetinkaya Saymanlık ve H. Kerem Özdağ Halkla İlişkiler, Organizasyon ve Eğitim Sorumluluğu görevlerini üstlenmişlerdir.

 

Yönetim kurulunun aldığı karar gereğince;  Aktüerya Birliklerini Avrupa Birliği`nde bir araya getirmek ve AB kurumları ile Aktüerlik mesleği ile ilgili konuları birlikler adına mevcut ve önerilen AB mevzuatı çerçevesinde müzakerelerde temsil etmek üzere kurulan Groupe Consultatif ve Uluslararası Aktüerler Birliği (IAA)  ile ilişkilerin geliştirilmesi konusunda Dernek Genel Sekreteri Taylan Matkap tam yetkili kılınmıştır.

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Mayıs 2012 21:20